Vítejte na našich stránkách..

 

Zakladatelkou našeho chovu byla fena importovaná z Velké Británie z chovu Arcanum manželů Hillových, na kterou jsem čekala více než 4 roky.. Během této doby jsem díky laskavosti Hillových mohla strávit spoustu času nejen u nich doma a poznat několik generací jejich psů, ale také mi umožnili seznámit se s jinými chovateli, vzali mě s sebou na množství výstav. Díky tomu, že Dr. Hill je rozhodčí a akreditovaný školitel anglického Kennel Clubu, měla jsem možnost se zúčastnit různých přednášek, školení, semináře pro rozhodčí (Conformation and Movement Judging Seminar) a dozvědět se obrovské množství informací o zdraví bulíků, o jejich chovu, vystavování a posuzování. Dnes mohu říct, že za vše, co vím, vděčím manželům Hillovým..

 

Naši psi jsou testovaní na dědičné choroby bulíků a v chovu zásadně používáme zdravé testované jedince, snažíme se vybírat páry tak, aby se vzájemně exteriérově doplňovali a vyrovnávali navzájem své nedostatky.. Nikdo není dokonalý, ideální jedinec neexistuje, stejně tak i přes veškerou snahu usilovat o zdraví nelze stoprocentně zaručit, že se problém nevyskytne, jediné, co můžeme, je snažit se ideálu přiblížit..

 

Jana a Jirka

Naším cílem je odchovávat zdravé rodinné psy s vynikající povahou, inteligencí a exteriérem co nejvíce odpovídajícím standardu.

Our goal is to breed healthy dogs with great temperament, as close to the standard as possible.