Vítejte na našich stránkách..

Zabýváme se výhradně chovem plemene bulteriér (standard). Snažíme se odchovávat psy co nejvíce se blížící ideálu standardu s výborným zdravím a vyrovnanou přátelskou povahou.
 
Je to poměrně složitá cesta plná mnohých úskalí. Z každého vrhu si většinou necháváme 2 a více štěňat pro další využití v chovu, ale nejsme nafukovací :-). Proto čas od času nabízíme odrostlé štěně nebo dospělého psa či fenu. Do dalšího chovu pouštíme pouze špičkové jedince, kteří splňují naše velice přísné požadavky. Snažíme se držet jedinečné a neobvyklé krevní linie zaměřené na mohutnost, kompaktnost, zdraví a povahu. Chovu se věnujeme s veškerým nasazením a láskou, kterou svým psům můžeme dát. Máme oba normální zaměstnání a psy chováme pro potěšení. Výstav se účastníme většinou jen klubových a speciálních, a to jak v ČR, tak i jinde v Evropě. Víme, čeho bychom v chovu chtěli dosáhnout a jdeme si za tím.
 
Majitele našich odchovů si velmi pečlivě vybíráme, aby se naši odchovanci dostali do nejlepších rukou. S "našimi" majiteli jsme v celoživotním kontaktu a kdykoliv připravení poradit a pomoct. Když se jednou na něčem domluvíme, tak to platí. Jedinci "na gauč" jsou za velice, velice přátelskou cenu :-), nicméně dražší než pytel granulí, což je leckdy představa některých lidí. Na zprávy typu "Máte štěně? A kolik stojí?" prakticky neodpovídáme. Slušnost je alespoň pozdravit a taky napsat něco o sobě a až pak řešit cenu. Ono se to možná nezdá, ale chovatel si vybírá, komu štěně dá.
 
Nezávazná návštěva je u nás možná kdykoli po domluvě. Celá smečka miluje "mazlicí návštěvy" :-) P.S. Ideální návštěvní oděv nejsou nové bílé kalhoty :-D
 
Aktuální informace o dění v CHS Solo Magnifica najdete na Facebooku. V dnešní době pokročilých technologií je to mnohem operativnější :-). Tyto webové stránky jsou aktualizovány jen čas od času.
 
Zakladatelkou našeho chovu byla fena importovaná z Velké Británie z chovu Arcanum manželů Hillových, na kterou jsem čekala více než 4 roky.. Během této doby jsem díky laskavosti Hillových mohla strávit spoustu času nejen u nich doma a poznat několik generací jejich psů, ale také mi umožnili seznámit se s jinými chovateli, vzali mě s sebou na množství výstav. Díky tomu, že Dr. Hill je rozhodčí a akreditovaný školitel anglického Kennel Clubu, měla jsem možnost se zúčastnit různých přednášek, školení, semináře pro rozhodčí (Conformation and Movement Judging Seminar) a dozvědět se obrovské množství informací o zdraví bulíků, o jejich chovu, vystavování a posuzování. Dnes mohu říct, že za vše, co vím, vděčím manželům Hillovým..
 
Naši psi jsou testovaní na dědičné choroby bulíků a v chovu zásadně používáme zdravé testované jedince, snažíme se vybírat páry tak, aby se vzájemně exteriérově doplňovali a vyrovnávali navzájem své nedostatky.. Nikdo není dokonalý, ideální jedinec neexistuje, stejně tak i přes veškerou snahu usilovat o zdraví nelze stoprocentně zaručit, že se problém nevyskytne, jediné, co můžeme, je snažit se ideálu přiblížit..
 
Jana a Jirka

Naším cílem je odchovávat zdravé rodinné psy s vynikající povahou, inteligencí a exteriérem co nejvíce odpovídajícím standardu.

Our goal is to breed healthy dogs with great temperament, as close to the standard as possible.